KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14609338
nr 1460 9338
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
"Oratorium", komposition. Signerad, daterad 1986. Blandteknik, bildmått: 40x37 cm, yttermått inklusive ram: 67x52 cm
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Utrop:
500 kr
måndag 11 april 2022
kl 19:21:43
Teddy Sempinski
Läs mer om Teddy Sempinski